Jana Janata

Na samotě u rybníka

Vendulka, kamarádka z dětství, která je na celej život:-*

Nedělám to moc často, ale tentokrát Vás nechám nahlédnout do mého soukromí o kousek dál….. Ukážu Vám , jak trávím prázdninové víkendy, myslím si že většina z Vás to bude mít dost podobné.

Jistě také zažíváte spoustu legrace a karambolů:-))

 

Sebrat se a jet za mamčou na vesnici vznikl tak nějak náhodou. Kateřina (šéfka) mi řekla že má volný víkend, vedle mě stála Lucka (kamarádka) a pronesla, tak se sebereme a jedeme do Holan.

Jako první mě napadlo, kam jako dáme pejsky od Katky a jestli pojede i prcek. Jasný, bylo mi řečeno, vejdeme se do auta úplně v pohodě.

Takže domluveno to máme, kde ale budeme spát??? Začal první zádrhel, jak jinak…Holany ten víkend mají Pulce ( víkend plný country) kdy se tam sjíždí všichni z daleka a ubytování mají rezervované opravdu dlouho dopředu.

Mamča se nám tedy poptala, a její kamarádka nám nabídla že můžeme spát u ní v mobilním domku…Jenže mamka mi jen řekla že spaní máme zařízené a ať teda jedeme už konečně.

Do auta se nám narvala ještě sestra…Složení tedy…Malé dítě, 4ženský a dvakrát chivava:-)

Už to samo o sobě je dost zajímavá sebranka…každá chce toho tolik říct že prostě mluví jedna přes druhou. Po hodině a půl cesty jsme konečně na místě. Lucka skoro vypadne z auta jak je jí zle a těší se až si dá sprchu.

Mamka šťastná že nás vidí, celá rozzářená pronese, na večer dostanete baterky, není tam elektrika….COŽE??? jako jak není elektrika, jooooo a holky záchod se splachuje vodou z rybníka ale nehrajte žádný pražský trapky, tohle prostě bude tak trošku jiný víkend…

Přála bych si Vám vidět holek obličej, když se šlo lesem, a nevědělo do čeho vlastně. Když jsem ale pak uviděla to místo, měla jsem slzy v očích a věděla jsem že klidně budu splachovat po všech, hlavně že tam budeme.

Lucie ze začátku měla oči do kořán a nechápala jako že není voda a ani elektrika, po tom ale jak viděla co prcek předvádí, jak šťastnej je a užívá si přírody, věděla že tohle bude krásný víkend a všichni si ho užijeme, i když by se mělo spát na podlaze. Naštěstí to nebylo potřeba, místa pro naše hlavy bylo dost.

Janička a Honzík, naši hostitelé a přátelé jsou prostě úžasný lidi. Tohle místo mění na ráj na zemi. Žijí tady celej život, myšleno ve vesnici Holany a milují přírodu. Ještě před rokem tohle místo u rybníka vypadalo dost zuboženě, jejich zlaté ruce a tvrdá dřina je ale vidět na každém metru.

 

A co Vám budu povídat, ráno tady??? Není slovo které by to popsalo, jak jsem se cítila, když jsem si sedla na okraj lávky a srkala ranní kávu.

Synovec nám o půlnoci zahrál na kytaru u kostela. Kde se sešlo asi 10 lidí a mně ukápla slza, že tohle místo se nemění, je stále stejné jako když jsem byla malá a běhala celé dny s Vendulkou venku.

Jen ten kluk nám nějak vyrostl a je tak šikovnej že i při psaní článku brečím a říkám si jak hrdá jsem a jak děkuji mamče že mi dala dětsví na tomhle místě.


Holany, miluji vás a vždy budu….a lidi co na tomhle místě žijete, miluju taky tak. Staráte se mi tam o mamku a ona je tam tak šťastná….


Jana

ps: Náš prcek už po 20 min vypadal jako správné vesnické zdravé dítě…Špinavá kolena a pusa …tak to má ale přece být, takhle by mělo každé dítě vyrůstat. Nebát se ho pustit ven a jen sledovat jak si užívá života.

 

Věřím že každý z Vás má v srdci nějaké takové místo, je to tak???

Písněte mi do komentářů, jaké je to vaše?? Kam se rádi vracíte??

 

Comments (2)

  • Ahoj, Náhodou jsem přes instagram zavítal až sem a jsem rád. Hezky napsaný. Vyrustal jsem na vesnici. Je to něco úplně jiného. Své vzpomínky. na dětství bych neměnil. Ty chvíle,kdy jsem si hráli az do setmění, za domem v lese , na louce, u skal či u potoka. Rodiče nás nemohli skoro ani dostat domu. Den byl pro nás strašně krátký 🙂 . Dnešní mládež z velkoměst to nezná. Vratil bych se hned.

    Odpovědět
  • moc hezký počtení, vesnice je moje srdcovka 🙂

    Odpovědět

NAPIŠTE KOMENTÁŘ