Fashion Jana Janata

Proč je dobré pít víno??

Jasně, nic se nemá přehánět ale víte že,sem tam taková ta sklenička vína, může mít na vaše zdraví opravdu pozitivní vliv???

Já jsem milovník vína, nemusím tvrdý alkohol, nedělá mi vůbec dobře…komu také jo.

Takže proč si raději dát decku, nebo dvě, dobrého, kvalitního vína?

Četla jsem, ano i to nškdy dělám:-)…že víno nás může chránit před rakovinou, obsahuje totiž zázračnou látku resveratrol. Podle odborníků dokáže snížit riziko rakoviny kůže, prsu, plic, jater a střev.

Také posiluje imunitu, Je to dané tím, že víno má antivirální a antibakteriální účinky. A dokonce ani nijak nebrání činnosti bílých krvinek, které bojují s infekcí.

Dále prý také snižuje riziko Alzheimerovy nemoci, zjistili to američani, a zas za to může ta zázračná látka resveratrol..

To že nás naladí do pohody je jasný, ještě aby ne:-) zvyšuje koncentraci hormonu štěstí (serotoninu)a ten resveratrol prý může zato že se Vám zvýší přítok krve a přísun kyslíku do mozku, takže jsme pak chytřejší….no tak já určitě:-)))

Pomáhá předejít infarktu a cukrovce.

A je toho ještě mnohem víc,  Já osobně nemůžu říct jestli mám raději bílé a nebo červené víno. Střídá se mi to dost podle období. V zimě mám ráději červené a ted’v tom vedru bílé…někdy si do něj hodím i kostky ledu…gurmáni prominou.

Vína si vybírám na www.wineofczechrepublic.cz  

Přehledně se tam dočtete vše co Vás zajímá a hlavně česká vína jsou skvělá.

Tak já si jdu dát tedy skleničku abych byla zdravější a chytřejší.:-)

Mějte se krásně naše milé čtenářky

Jana J.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ