Jana Janata Travel

Jeden víkend, tři generace žen ….jak tohle dopadne?


Nápad někam vyrazit, máme s Katkou už delší dobu. Ale kam??? Nastal moment kdy sedíme v práci a přemýšlíme kam za teplem. Napadlo mě, než čekat na nějakou delší cestu, sebereme se a pometíme prostě ted, někam blízko a protože jsem byla nedávno s kamarádem Sebastianem v Irsku, plácla jsem do prostoru.. Dublin…. letíme 2h a Irsko je krásné.
Jasně, cestovat někam kde je vítr tak silný, že když ho máte za zády, pomáhá vám do kroku… v opačném případě máte celkem problém. vám možná může připadat jako totální blbost.
Jenže nikam jinam prostě ani nemůžeme, Kačka už skoro celou Evropu už viděla a Irsko je asi jedno z mála míst, kde ještě nebyla. Přibrat jeste ségru, ať je nás íic a nebojime se vlka, nic … to už byla jen třešnička na dortu.  A to doslova, měla 30.12. narozeniny a taková společná cesta,  nám jistě prospěje, vlastně už si ani nepamatuji kdy jsem něco takového s Dášou podnikla. V Praze se moc často, bohužel, nevidíme.
Den odletu se blížil a předpověď byla jasná… déšť, déšť a zase déšť. Nevadí, prostě si jen musíme zabalit vše… do -10 a deštník.
Let byl kolem 11:00 a naše párty začala už po vzletu letadla, nápad dát si vino by byl jistě skvělej, jen jsem ho měla vic na sobě, jak Kačka v žaludku. Nevadí, nosím jako správná cestovatelka tmavé oblečení, jenže ta vůně, ze mě dělá alkoholicku na několik metrů dopředu, vlastně i za zády…:-)
Ubytováni řeším často přes booking a nebo RBNB tentokrat varianta č.2. Byt je pro nás připraven v samém centru města. Sedáme si do taxika a Kačka si sedá za volant, než nám dojde že tady je zas vše obráceně, smějeme se, až brečime.
V pátek nám svítilo sluníčko, takže se snažíme projit co nejvíc památek. Po přežrání v prvni restauraci se nám už ale nechce moc chodit, zaplouváme tedy do první irské hospůdky, kde slyšíme hru na kytaru. A já zahlásím, dáme jeden drink a jdeme spát. Musíte být unavené… jak já jsem ale naivni, holky překvapujou a nakonec kdo tady padá na hubu jsem já. Kačka i Dáša, jedou a tancují, zpívají jako o závod. A až když hodinky ukazuji 3ráno, dokážu je ukecat na taxika. Teda vlastně proto, že bar už má zavřeno a my musime jit. Ufffff půjdeme konečne spát, a alespoň ráno si můžeme přispat.
Sobota je ve znameni vytrvalého deště, ale ani to nás neodradí od výletu k moři. Čekat tady na lepší počasí se nevyplatí. Protože to může trvat několik dní a nebo možná měsíců:-)) po 2h najdeme nádraží a za 20min jsme v krásné rybářské vesnici, kde jsou slyšet rackové a atmosféra je i přes nepřízeň počasí dokonalá.
Prvni čeho si ale všímáme je barva trávy, je tak zelená že je jako nabarvena barvou,neskutečný ❤️
Odpoledne přestane pršet a nadešel čas na nakupy. Jak jinak taky, ženský, velké město co jineho dělat?… že jo:-))
Jen u VS, trávíme asi hodinu,a toho prádla se nemůžeme nabažit.
Tři ženy, každá jiná, každa svým způsobem šilená. Přesto ani na minutu nenastala situace, nějakého ponorkoveho stavu. Smála jsem se 24h denně a smát se budu ještě hodně dlouho.
Jsem tak ráda, že kolem sebe mám rodinu a ty pravé přatele. Je jedno jestli mi je 30 a jí 60 mám ji jako druhou mamku. Je pro mě inspiraci a důkazem že věk je opravdu jen číslo.
 Víkend nám utekl jako voda, jako pokaždé, když trávíte čas v té nejlepší společnosti.
Tohle je vlastně můj první letošní článek, omlouvám se za mou malou aktivitu ale poslední dobou toho mám nad hlavu. Připravuji se na závody, o kterých Vám určitě brzy řeknu.
A dala jsem si na letošní rok předsevzetí, normálně to moc nedělám ale tohle se pokusím na 100% splnit
Chci se mnohem víc věnovat rodině a přátelům, v loňském roce bylo težké si na všechny co miluji najít čas. Bude to ale jinak, slibuji a mám Vás ráda.
Články se pokusím přidávat, alespoň dvakrát do týdne a bavit Vás tím, jak šílená někdy jsem a jak to na sobě taky miluji. vždyť by to byla jinak nuda. Dokonalost neexistuje a já ty nedokonalost, miluji na každém kolem sebe. To je to co vytváří, ORIGINÁL….
Mějte se zatím krásně a jestli dočítáte článek až sem, sedíte vedle někoho koho máte rádi, je jedno jestli je to kočka, pes, partner, vaše dítě…Dejte mu pusu, proč??? Jen tak:-)
Kiss,Vaše Jana

Comments (1)

  • Závidím ti tvé výlety 🙂 Je vidět, že ses měla fantasticky!

    Odpovědět

NAPIŠTE KOMENTÁŘ