Jana Janata Life Nezařazené

Láska k vínu

Jsem žena, my ženy rády pijeme víno, většinou bílé….je to tak???
Jistě máme kažá spoustu zážitků, po prožitém večeru, kdy nám jedna lahvinka nestačila.
Bylo mi 17, jasné je to už “pár” let ale stále si vybavuji mé první setkání s krabičákem. To bylo to jediné na co jsem já s partou kamarádek měla nějaké kačky našetřené.
Po prvním ochutnání jsem si říkala, pane bože a tohle že má být to skvělé pití?? Vždyť je to takovej hnus.
Celá jsem se zakřenila po prvním ochutnání, ve tvářích kamarádek jsem viděla že to mají podobně. Ale protože jsem byla přece dospělá a každá se do té dospělosti strašně hnala (dodnes nechápu proč)
Celej krabičák prostě a jednoduše padl, potom druhej a třetí no a nastala tma. Po té tmě jsem se probrala u mamky v náručí, která se mě snažila probrat a říkala mi jaký jsem pr… a že fakt nechápe co to děláme za blbosti.
Po dvou dnech kdy jsem si myslela že umřu jsem šla do školy. Všechny do jedné jsme si řekli že tohle už vážně nikdy nechceme zažít a že prostě budeme abstinentky.
Jistě je Vám všem jasné jak to dopadlo, jen jsem se prostě naučila, kdy už stačí a že správná dáma, nikdy není ožralá, prostě se tak nechová. Takhle mi to máma vysvětlila a Já se tím řídím celej život.
Časem mi ale došlo že se vyplatí koupit si kvalitní víno, vychutnat si ho a nelejt ho do sebe jako vodu. Tak si to prostě nikdy neužijeme.
 
Miluji ten čas strávený s přáteli kdy sedíme, povídáme si a ochutnáváme…. dobré jídlo a pití patří k létu asi jako slunce
Ale jako s ním se nic nemá přehánět, a je důležité vědět kde je ta správná míra.
A co Vy??? Máte nějaký, třeba i vtipný příběh který se Vám stal po nekontolovatelném pití vína?? Ten nejvtipnější ocením, nějakou tou dobrou lahvinkou
Užívejte léta a nezapomeňte se namazat…
Vysokým UV fakorem:-)
Vaše, Jana
A kam pro dobré víno???

NAPIŠTE KOMENTÁŘ