Fashion Jane Bond

Prague Fashion Market

It was really cold.

 

At the end of November, it was very windy and chill, so I had to pick my vintage fur coat to wear. And plenty of warm layers. And my beloved knitted cap from DOCA.

I was happily checking Christmas gifts for my husband at the Prague Fashion Market. And I was successful. Soft gifts are the best for guys 🙂

Socks, underwear, T-shirt, jumpers and jacket. Damn… I am a classic woman. But last year, it was way better. I was shining christmas star as my hubby got a new car lighting. Do not ask me for details, I am happy his male friends likes me and giving me advices. :)))

 

XOXO Jana

 

Byla opravdu zima.

 

Koncem Listopadu, bylo příšerně chladno a větrno, takže jsem byla nucena vytáhnout svůj vintage kožich. A hodit na sebe několik vrstev. A taky mojí zamilovanou čepičku pletenou od DOCA. Celá nadšená jsem sledovala vánoční dárky pro manžela na Prague Fashion Marketu. A byla jsem hodně úspěšná. Měkké dárky jsou nejlepší pro chlapy… :)))

Ponožky, spodní prádlo, trička, svetry a bunda. Sakra, jsem klasická ženská. Kupuju manželovi jen hadry. Pravda, ovšem loňské Vánoce jsem byla velkou hvězdou. S pomocí kamarádů, kteří radili (jsem absolutní antitechnik a sotva se vyznám v navigaci, takže rada chlapa nutná). Nakonec dostal světla na auto. Takže wow efekt. 

 

A co vy a dárky? 🙂

 

Mějte krásný den, Janča

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

outfit:

 

bracelets – Be Angel 

watch – STORM

tights – HM

boots – EMU

dress – Jane Bond special

grey coat – Jane Bond special

fur coat – vintage

knitted cap – DOCA (www.fashionplanet.cz)

glasses – Claires

handbag – Day Bags (OC Flora)

NAPIŠTE KOMENTÁŘ