Fashion Móda podle Lucie

Zákulisí soutěže Česká Miss 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Finále soutěže Česká Miss je každoročně velikou událostí nejen u televizních obrazovek. Co všechno ale stojí za celým kláním krásy a za jedním finálovým večerem? Pár hodin spánku nejen finalistek, ale hlavně týmu a produkce. Pojďme se tak podívat, jak vypadá jejich soustředění. 

 

Nabitý program… 

 

Po dvou týdnech v Thajsku přijíždí dívky na farmu Čapí hnízdo, kde mají strávit týden. Perný týden. Já můžu nakouknout do zákulisí a zúčastnit se veškerého programu, které si pro ně Česká Miss připravila. Dostávám do rukou jasně daný harmonogram – začíná se většinou v 7:00 ráno, končí po půlnoci. 

 

Dívky jsou ze začátku nadšené z velikého wellness a farmy, která je součástí resortu. Chtějí se svést na koních, krmit lemury anebo jenom v tichosti zalézt do sauny a vířivky. To se jim povede až ten poslední den, ale i odpočinek je za přítomnosti kameramanů a fotografů. 

 

Každý den je pak jiný. Vedle množství přednášek – například o stylu, dress codu a etiketě – je tu i spousta workshopů, fittingů a focení. Na druhé straně jsou samozřejmě novináři, kteří si přijeli dívky nafotit, vyzpovídat a natočit. A nesmíme opomenout ani nutné společenské události, na nichž je potřeba účast finalistek. Program začíná někdy i v šest ráno, končí klidně půlnočním focením, kdy dívky musejí vypadat uvolněně a vůbec ne unaveně a ospale. 

 

Chvilka volna? Až do finálového večera určitě ne. Vítězky pak možná podobný kolotoč čeká už doživotně, pokud budou chtít. 

 

Na pokraji sil? 

 

Tým soutěže možná ano, finalistky ne. Resp. co by to bylo za „Miss“, kdyby na sobě dala znát nepohodlí, únavu, otrávenost? A dívky, ač se teprve všechno učí, jsou v tomhle ohledu maximální profesionálky. I na snídani brzy ráno přicházejí krásně nalíčené, krásně oblečené a s velkým úsměvem zdraví personál. V půl jedné ráno, kdy se dodělává ještě pár záběrů, sice podřimují při čekání, ale na fotkách to nepoznáte. 

 

A v civilu? 

 

Moc toho nepoznáte, když mluví na kameru. Ale při společném jídle pochopíte, že jsou možná lehce vyplašené z toho všeho, co se kolem nich děje, nicméně že se od svých méně slavných vrstevnic příliš neliší. Brebentí, smějou se, dělají vtípky, vzájemně se dobírají a vypráví si zážitky z těch pár hodin, co se neviděly. Dostat je z dobře rozjeté diskuze není vůbec jednoduché. A od stolu vynikajícího jídla (opravdu obrovská pochvala šéfkuchaři Čapího hnízda) paradoxně taky ne. Dívky jsou natolik drobné, že s nimi ani tříchodové menu dennodenně neudělá nic. 

 

 

 

Vidět tak finalistky jako tým a nikoli jako pouhá čísla promenádující se na pódiu v plavkách, je tak zajímavý zážitek. Ráda ale dodám, že ať už vyhraje jakákoli, rozhodně to bude skvělá reprezentace celé naší republiky. Letošní desítka totiž vůbec není marná. 

 

Luc. www.zivotpodlelucie.com

 

FOTO- DAVID VÁŇA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ